اخبار و رویدادهابیمه ملت، ایستاده بر فراز آسمان صنعت بیمه


۱۴۰۰/۰۴/۲۲
 
در سال 1399 شرکت بیمه ملت با کسب نسبت توانگری مالی 279، بالاترین سطح توانگری از بدو تأسیس، به عنوان توانگرترین شرکت بیمه در سرزمین اصلی شناخته می‌شود. این شرکت از سال 91 تاکنون همواره سطح توانگری خود را در بالاترین سطح حفظ کرده است.

به گزارش ایلنا بیمه ملت، با حفظ توانگری سطح یک در صنعت بیمه کشور برای نهمین سال متوالی؛ به عنوان توانگرترین شرکت بیمه در سرزمین اصلی (با نسبت توانگری 279 درصد)؛ و با بیشترین میزان افزایش سرمایه معادل 976 درصد، به عنوان بزرگترین شرکت بیمه خصوصی کشور از نظر سرمایه ثبت‌شده ( با سرمایه 30650 میلیارد ریال)؛  شناخته می‌شود.

 

اولین‌های بیمه ملت:

-         توانگرترین شرکت بیمه در سرزمین اصلی

در سال 1399 شرکت بیمه ملت با کسب نسبت توانگری مالی 279، بالاترین سطح توانگری از بدو تأسیس، به عنوان توانگرترین شرکت بیمه در سرزمین اصلی شناخته می‌شود. این شرکت از سال 91 تاکنون همواره سطح توانگری خود را در بالاترین سطح حفظ کرده است.

 

-         بیشترین میزان افزایش سرمایه

شرکت بیمه‌ملت با افزایش سرمایه به میزان 976 درصد و به مبلغ 2.780 میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، دارای بیشترین میزان افزیاش سرمایه در بین شرکت‌های بیمه فعال در بورس اوراق بهادار بوده است. با توجه به این‌که «ملت» همواره به عنوان شرکتی دارایی‌محور از سوی سهامداران در بازار سرمایه شناخته می‌شد این میزان افزایش سرمایه موید ارزیابی و شناخت درست فعالان بازار سرمایه از پتانسیل آن شرکت است.

 

-         بزرگترین شرکت بیمه خصوصی کشور از نظر سرمایه ثبت‌شده

شرکت بیمه ملت با سرمایه 3،065 میلیارد ریال، به عنوان بزرگترین شرکت بیمه خصوص کشور شناخته می شود. این میزان سرمایه، باعث افزایش ظرفیت مجاز نگهداری و در پی آن افزایش سهم قبولی اتکایی و کنسرسیوم می‌گردد.

 

 

-         اولین شرکت بیمه الکترونیک در کشور (از بدو تاسیس  (سال 1382))

بیمه ملت با طراحی و راه‌‎اندازی زیرساخت‌های بیمه‌گری مورد نیاز، به عنوان اولین شرکت بیمه الکتروینک در کشور شناخته می‌شود. بر همین اساس تمامی فعالیت‌های شرکت (اعم از صدور بیمه‌نامه، الحاقیه و پرداخت خسارت) از طریق این زیرساخت‌ها در حال انجام است.

 

-         اولین پلتفورم بیمه‌گری باز کشور( open API )، تحت عنوان ملت‌تک (از سال 98)

با هدف پاسخ به تغییرات محیط کسب و کار و استفاده از ظرفیت‌های فضای دیجیتالی و استارتاپی، بیمه ملت در سال 1398 نسبت به ایجاد اولین پلتفورم بیمه‌گری باز، open API، اقدام کرد. بیمه ملت اولین شرکت بیمه‌ای‌ دارای پلتفرم بیمه‌گری، تحت عنوان «ملت‌تک» است.

 

-         اولین شرکت بیمه مجاز به قبولی اتکایی از خارج از کشور (برای پنجمین سال متوالی)

شرکت بیمه ملت اولین شرکتی است که نسبت به اخذ مجوز قبولی اتکایی از خارج اقدام کرد و موفق به دریافت مجوز و فعالیت در این حوزه شد. در سال 99 مجوز قبولی اتکایی از خارج شرکت بیمه ملت برای پنجمین سال متوالی از سوی بیمه مرکزی تمدید شد.

 

-         اولین شرکت تولیدکننده محصول منحصربه‌فرد کارت اعتباری (از سال 89)

کارت اعتباری یکی از ابزارهای مهم تامین مالی و محصول منحصر به فرد بیمه ملت است که این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این محصول همراه با نوعی بیمه اعتباری است که در معاملات خرد، بازپرداخت اقساط خریداران به فروشگاه را بیمه می‌کند.

 

-         دارای اولین سیستم جامع اینترنت‌بیمه در کشور(از سال 1392)

بیمه ملت به عنوان شرکتی تکنولوژی محور و پیشتاز در استفاده از راهکارهای نوآورانه، به عنوان اولین شرکت بیمه‌ای در سال 1392 نسبت به ایجاد سیستم جامع اینترنت‌بیمه اقدام کرده است. این سامانه در سال 1399 با پیگیری و جدیت بسیار، توسعه و تکامل یافته است.

 

-          کسب جایگاه اول صدور بیمه کشتی در کشور (با رشد 129.4 درصدی در سال 99 نسبت به سال 98)

بیمه ملت از نظر حق‌بیمه تولیدی در رشته کشتی، جایگاه اول صنعت بیمه کشور را داراست. در همین راستا حق‌بیمه صادره رشته کشتی در سال 99 با رشد 129.4 درصدی نسبت به سال 98 به 2،533 میلیارد ريال رسید.

 

-         اولین شرکت مجاز به انتشار اوراق بهادار بیمه‌ای در کشور(در سال 1399)

اوراق اتکایی، از ابتکارات منحصربه‌فرد بیمه ملت، به عنوان ابزاری جهت انتقال ریسک به بازار سرمایه از طریق انتشار اوراق بهادار قلمداد می‌شود. این طرح به سازمان بورس ارائه شده و در حال طی مراحل قانونی جهت دریافت مجوز است.

 

-         اولین شرکت ارائه‌دهنده محصول بیمه سایبری (در سال 1399)

با توجه به گستره وسیع مسائل مرتبط با حوزه‌های سایبری در جوامع امروزی و نیاز به کنترل ریسک‌های مرتبط با آن؛ شرکت بیمه ملت نسبت به فعالیت در این حوزه و ارائه محصول جدید بیمه سایبری اقدام کرده است.

 

-         ارائه‌کننده محصولات خاص زندگی("بیمه مستمری زنان خانه‌دار"، "بیمه مستمری آنی" و "بیمه سپرده زندگی")

بیمه ملت به عنوان شرکتی پیشرو در ارائه و طراحی بیمه‌های زنـدگی و مسـتمری، نسبت به طراحی محصولات منحصربه‌فرد در این حوزه اقدام کرده است. در همین راستا بیمه ملت محصولات "بیمه مستمری زنان خانه‌دار"، "بیمه مستمری آنی" و "بیمه سپرده زندگی" را به عنوان محصولات متمایز بیمه ملت، در سبد محصولات خود به متقاضیان ارائه می‌دهد.
 
بازگشت به صفحه اصلی

سامانه های بیمه گری الکترونیک ملت

نظرسنجی

کدام محصول بیمه زندگی بیمه ملت مطلوبتر است؟

نتایج نظرسنجی

تصاویر روز

طرح مشترک صندوق بازنشستگی کشوری با بیمه ملت در شهرستان های اردکان و میبد.
شماره تماس : 32237911 (035)
بیمه اقساطی برای بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی
طرح مشترک صندوق بازنشستگی کشوری با بیمه ملت در شهرستان های اردکان و میبد. شماره تماس : 32237911 (035)
هدیه بانوان ایرانی،بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت. شماره تماس : 32237911 (035)
هدیه بانوان ایرانی
هدیه بانوان ایرانی،بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت. شماره تماس : 32237911 (035)
نرخ سود قطعی پرداختی سال 1399 به مشتریان بیمه عمر بیمه ملت
38 درصد نرخ سود بیمه های زندگی بیمه ملت
نرخ سود قطعی پرداختی سال 1399 به مشتریان بیمه عمر بیمه ملت

تماس با ما

ارسال پیام به ما

برای ادامه کار اعداد داخل تصویر را در کادر زیر وارد نمایید


موقعیت ما

بیمه ملت نمایندگی 2153 ( بهجت منش ) در فروردین ماه سال 1387 آغاز به کار نموده است. در طی این سالها افتخار ارائه خدمات بیمه ای به هموطنان عزیز داشته است.

یزد - اردکان - خیابان سعدی روبروی دبیرستان شرف پلاک290 035-3223-7911 info@bimehmellat.com