اخبار و رویدادهانگاهی نو به توسعه بیمه عمر


۱۴۰۰/۰۴/۲۹
هاشم برزگر، مدیر بیمه‌های زندگی و فروش
 
خرید «بیمه عمر» یا «بیمه زندگی» در حالی که به یک فرهنگ عمومی در کشورهای توسعه‌یافته تبدیل شده که در کشور ما هنوز با اما و اگرهایی همراه است. آن طور که اطلاعات موجود نشان می‌دهد، سهم بیمه‌های عمر از کل پرتفوی صنعت بیمه حدود 15 درصد است. گرچه این عدد نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته، اما در مقایسه با استانداردهای جهانی چندان مطلوب نیست.
درباره چرایی سهم ناچیز بیمه‌های عمر در کشور ما بسیار سخن گفته شده است، اما واقعیت این است که تنها توسعه فرهنگ بیمه می‌تواند به رشد کمی و کیفی آن منتهی شود.
نگرانی نسبت به توانایی ایفای تعهدات شرکت‌ها، نوسان نرخ تورم، نگاه مطلق به ارزش پس‌انداز بیمه‌های عمر در انتهای قرارداد، مقایسه نرخ سود بانکی با نرخ سود بیمه‌های عمر و... همه از عواملی است که مردم را نسبت به خرید این بیمه‌نامه‌ها دلسرد می‌کند.
به اعتقاد من بیمه‌گران هنوز نتوانسته‌اند آن‌طور که باید و شاید، مزایای بیمه عمر را برای عموم مردم تشریح کنند. پوشش‌های منحصر به فرد بیمه‌های عمر مانند از کار افتادگی، بیماری‌های خاص و سرمایه فوت، مزایایی است که هیچ نوع سرمایه‌گذاری دیگری از آن بهره‌مند نیست.
پس‌انداز قطره‌چکانی در مقابل دریافت سرمایه‌ای چندین برابری که پس از فوت در اثر حادثه به ذی‌نفعان بیمه عمر پرداخت می‌شود، تاکنون بسیاری از بیمه‌شدگان را از خطر فقر نجات داده و اثبات کرده که بیمه عمر نه یک انتخاب، بلکه در بسیاری موارد یک الزام قطعی است.
شرکت بیمه ملت نیز در این مسیر اقدامات بزرگی انجام داده و تاکنون توانسته بخش قابل توجهی از پرتفوی خود را به بیمه‌های عمر و زندگی تخصیص دهد.
بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری، بیمه سپرده زندگی، بیمه مستمری زنان خانه‌دار، بیمه تحصیل فرزندان و بیمه زندگی و بازخرید سنوات، طرح‌هایی است که اکنون توسط شرکت بیمه ملت به مشتریان ارائه می‌شود.
رشد 44 درصدی حق‌بیمه وصولی عمر شرکت بیمه ملت در سال 1399 نسبت به سال قبل آن علی‌رغم شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی نشان می‌دهد که این شرکت توانسته در حوزه معرفی محصولات خود به خوبی عمل کند.
از سوی دیگر جداسازی حساب‌های بیمه‌های زندگی از بیمه‌های غیرزندگی، اطمینان بیمه‌گزاران به عملکرد شرکت در این حوزه را دو چندان کرده و پرداخت سود مشارکت در منافع قابل توجه طی سالیان گذشته، رغبت عمومی به خرید این بیمه‌نامه‌ها را بیشتر کرده است.
امیدوارم با افزایش سطح اطلاعات عموم مردم نسبت به این رشته بیمه‌ای موثر، آینده بهتری در انتظار همه مردم کشورمان باشد. 
بازگشت به صفحه اصلی

سامانه های بیمه گری الکترونیک ملت

نظرسنجی

کدام محصول بیمه زندگی بیمه ملت مطلوبتر است؟

نتایج نظرسنجی

تصاویر روز

طرح مشترک صندوق بازنشستگی کشوری با بیمه ملت در شهرستان های اردکان و میبد.
شماره تماس : 32237911 (035)
بیمه اقساطی برای بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی
طرح مشترک صندوق بازنشستگی کشوری با بیمه ملت در شهرستان های اردکان و میبد. شماره تماس : 32237911 (035)
هدیه بانوان ایرانی،بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت. شماره تماس : 32237911 (035)
هدیه بانوان ایرانی
هدیه بانوان ایرانی،بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت. شماره تماس : 32237911 (035)
نرخ سود قطعی پرداختی سال 1399 به مشتریان بیمه عمر بیمه ملت
38 درصد نرخ سود بیمه های زندگی بیمه ملت
نرخ سود قطعی پرداختی سال 1399 به مشتریان بیمه عمر بیمه ملت

تماس با ما

ارسال پیام به ما

برای ادامه کار اعداد داخل تصویر را در کادر زیر وارد نمایید


موقعیت ما

بیمه ملت نمایندگی 2153 ( بهجت منش ) در فروردین ماه سال 1387 آغاز به کار نموده است. در طی این سالها افتخار ارائه خدمات بیمه ای به هموطنان عزیز داشته است.

یزد - اردکان - خیابان سعدی روبروی دبیرستان شرف پلاک290 035-3223-7911 info@bimehmellat.com